Chusty do noszenia dzieci jak wiązać – gdzie uczyć się motania?
Chusty do noszenia dzieci w ostatnich kilku latach stały się bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale także poza granicami. To bardzo dobry sposób, by odciążyć ręce podczas noszenia dziecka. Jednocześnie ma ono stały kontakt z ciałem rodzica, czuje ciepło ciała czy bicie serca. Dodatkowo chusty można wiązać na wiele różnych sposobów, tworząc z nich plecaki czy torby typu kangur, do których wkładamy dziecko udając się na pieszą wędrówkę. Dlatego też warto nieco zgłębić temat i rozważyć zakup takiej właśnie chusty, która w znaczący sposób może ułatwić opiekę nad dzieckiem.
Wyprawka dla dziecka – chusty do noszenia niemowląt – dlaczego warto po nie sięgnąć?
Bardzo popularną opcją wśród młodych mam lub kobiet, które spodziewają się potomstwa są warsztaty z wiązania chust dla dzieci. Jest to rodzaj szkoleń, które mogą odbywać się prywatnie lub grupowo, podczas których zarówno przyszłe mamy, ale także ojcowie mogą nauczyć się wykonywać popularne wiązania chust służących do noszenia dzieci. Motanie chusty jest to bardzo przydatna umiejętność, a wiedzą o tym wszyscy rodzice, którzy spędzili długie godziny nosząc we własnych ramionach kilka godzin dziecko. Na dłuższą metę tego rodzaju noszenie może być bardzo męczące, a poza tym cały czas mamy obie ręce zajęte i nie mamy zbyt wielu możliwości wykonywania innych czynności niż noszenie. Chusty dla dzieci natomiast są to takie materiałowe nosidła do noszenia dzieci, które możemy samodzielnie stworzyć. Przez lata opracowywano różnego rodzaju wiązania stosowane przez kobiety na całym świecie.
Skąd wzięły się chusty do motania w Polsce – co warto o nich wiedzieć?
Ten rodzaj chust wiele kobiet w krajach afrykańskich używało i wciąż używa do wiązania dzieci, kiedy ich mamy musiały pracować w ciągu dnia i nie miały z kim zostawić maluchów. Dlatego też wykorzystywano ręcznie robione chusty, które można przewiązać w taki sposób, by stworzyć nosidełko na klatce piersiowej, czyli tak zwany kangur, czy też na plecach, tworząc z chusty do noszenia dzieci swoisty plecak. Jest to bardzo poręczne rozwiązanie, kiedy chcemy zająć się czymś dodatkowym, pójść na spacer bez wózka czy kiedy podróżujemy z maluchem. Zawiązanie chusty, kiedy poznamy już wszystkie tajniki motania nie będzie zabierać nam wiele czasu, dlatego też w kilka chwil będziemy w stanie stworzyć solidne nosidełko, do którego włożymy dziecko. Wiązania powinny z jednej strony być jak najbardziej komfortowe zarówno dla nas i naszego ciała, z drugiej strony komfortowe dla dziecka. Tak aby nic zanadto maluszka nie uciskało i obcierało. Warto tutaj zwracać szczególną uwagę na jakość tkanin, z których wykonane są nosidełka. Dzięki temu będziemy mieć także pewność co do bezpieczeństwa.
Jakie chusty do motania warto wykorzystywać?
Nauka wiązania chusty dla noworodka jest bardzo ważnym procesem, bowiem wówczas nauczymy się jak szybko i sprawnie ze zwykłej chusty stworzyć takie właśnie nosidełko. Nosidełko powinno mieć konkretne wiązania, które będą swoistym gwarantem, że kiedy włożymy do środka dziecko, to chusta do noszenia nagle nam się nie poluzuje i dziecko z niej nie wypadnie. Chusta tkana do noszenia to jeden z najpopularniejszych rodzajów materiałów, jakie wybierają rodzice do motania. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju chusty, które sprawdzą się doskonale na różnych etapach. Tkana chusta świetnie przyda się na nieco późniejszym. Jest bardzo trwała, mniej elastyczna, ale bardzo dobrze podtrzymuje plecy dziecka. Natomiast na samym początku, kiedy rodzic nie ma jeszcze dużej wprawy w motaniu, warto zaopatrzyć się w chustę bawełnianą lub elastyczną. Tego rodzaju tkaniny łatwiej będzie naciągać do wiązań. Z czasem można dokupić chusty z innego materiału.
Plecak z chusty oraz nosidełko typu kangur, czyli jakie wiązania możemy zastosować na początku oraz gdzie nauczyć się różnych splotów?
Tego rodzaju produkty zajmują bardzo niewiele miejsca, na przykład jeśli chcemy wybrać się na wakacje z maluchem. Jeśli lecimy samolotem i nie chcemy zabierać ze sobą żadnego nosidełka, to właśnie chusty sprawdzą się doskonale. Kiedy wybierzemy się na pieszą wędrówkę z dzieckiem, nawet na krótkim dystansie, można założyć chustowy plecak na plecy i swobodnie się poruszać. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dziecko skorzystają ze wspaniałych uroków przyrody. Chusta do noszenia niemowlaka jest rozwiązaniem, które bardzo polecają także aktywni rodzice w Polsce. Coraz więcej osób chce się nauczyć motać. I chociaż na początku wydaje się to dosyć trudne, to z czasem można przywyknąć. Jak to zrobić? Niestety często same porady w sieci mogą nie wystarczyć i potrzebny nam będzie ktoś, kto pokaże nam, jak wykonywać kolejne wiązania. Dlatego też organizowane są bardzo ciekawe warsztaty dla rodziców z motania, gdzie pary mogą nauczyć się wykonywania podstawowych wiązań, które potem mogą wykorzystywać na co dzień i ułatwiać sobie w sposób znaczący opiekę nad maluchami. Dlatego też kompletując wyprawkę, warto mieć w pamięci również chusty do motania, ponieważ są to stosunkowo tanie i uniwersalne produkty.