Ile zarabia specjalista SEO

Ile zarabia specjalista SEO

Ile zarabia specjalista SEO – kwestia tego ile zarabiamy w danym zawodzie oraz na danym stanowisku, nie jest to nigdy sprawa ustalona oraz stała. Oczywiście możemy założyć, że na przykład jeżeli jesteśmy fachowcem na danym stanowisku od wielu lat, to na przykład stawki nam zawsze rosły.

Z czasem kiedy pracowaliśmy oraz kiedy zdobywaliśmy doświadczenie i obecnie raczej mało jest prawdopodobne, aby ktoś nam po prostu pensję obciął, jednak jeżeli na przykład zaczynamy karierę w jakimś zawodzie, to stawki tutaj początkowe, mogą się oczywiście od siebie różnić. Chodzi tutaj o zestawienie na przykład stawki początkowej, która na przykład obowiązywała na przykład w latach 90, a na przykład obecnie, czyli w drugiej dekadzie 21 wieku. Oczywiście nie mówimy tutaj o takim czystym i suchym porównaniu, jak porównanie sobie po prostu pierwszych stawek na stanowisku w tych dwóch różnych okresach, ponieważ oczywiście w latach 90 i obecnie, była różna wartość pieniądza i były również różne na przykład stawki minimalne, więc tutaj ta kwota oczywiście będzie się różniła. Chodzi tutaj bardziej o taką kwestie, jak porównanie na przykład pierwszej stawki na przykład specjalisty inżyniera, w relacji do na przykład minimalnej krajowej i wówczas, w zależności od branży, te stawki mogą się różnić. Problematyczne w porównaniu tego czy obecnie zarabiamy dużo czy mało, w porównaniu do na przykład lat poprzednich, są stanowiska, które są zasadniczo stanowiskami nowymi i tutaj tak na przykład mamy stanowisko specjalisty SEO https://www.adamgrabowski.guru/specjalista-pozycjonowanie-seo/, które de facto pojawia się w większej ilości jeżeli chodzi o oferty pracy, na rynku pracy raptem od kilku lat i tutaj, ciężko jest powiedzieć czy stawka, którą dostaniemy na przykład na początek, jest to stawka odpowiednia, za duża, czy za mała. Przyjrzyjmy się temu, ile można zarobić w takim razie jako specjalista SEO.

Jakie obecnie mamy dane z rynku pracy?

Ile zarabia specjalista SEO
Ile zarabia specjalista SEO

Na szczęście istnieje coś takiego jak Główny Urząd Statystyczny i między innymi, Główny Urząd Statystyczny bada na przykład poziom zarobków, dla całego kraju dla danych zawodów lub dla danych stanowisk. I tak na przykład w przypadku stanowiska specjalisty SEO, średnie zarobki wynoszą około 4500 brutto, jednak mediana wynosi około jakieś 4 800 PLN brutto. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli pójdziemy do pracy jako specjalista SEO, a tym bardziej do pracy, która będzie naszą pierwszą pracą, to od razu dostaniemy, albo powinniśmy dostać 4500 zł. Nikt, oczywiście tych stawek w taki sposób nie reguluje. Oczywiście musimy dostać przynajmniej minimalną krajową, ale wszystko co powyżej będzie raczej czymś, co sami sobie wywalczymy, bądź inaczej, udowodnimy naszemu przyszłemu pracodawcy, że nasze umiejętności, doświadczenie lub cechy indywidualne, zasługują na wynagrodzenie wyższe. Warto jest tutaj też podkreślić, że na przykład w branży specjalistów SEO są osoby, które zarabiają znacznie powyżej średniej, czyli zarabiają na przykład 8 lub 9 tysięcy zł brutto na miesiąc. Nie jest to wcale sytuacja jakaś szczególnie rzadka, ale oczywiście trzeba powiedzieć, że jeżeli chcemy te pieniądze zarabiać, to na pewno nasza umowa będzie sformułowana inaczej, niż klasyczna umowa specjalisty SEO. Innymi słowy będziemy mieć pewnie dość szeroki zakres obowiązków, a dodatkowo musimy być naprawdę dość dobrym fachowcami.

Co może sprawić, że nasze stawki będą wysokie?

 Możemy sobie teraz powiedzieć, jakie powinniśmy mieć umiejętności bądź cechy, za które nasi pracodawcy będą cenić nas wysoko i będą w stanie zaproponować nam wyższe stawki, niż wynosi średnia. Przede wszystkim powiemy sobie o tym, że musimy mieć szerokie doświadczenie oraz dość szeroki wachlarz umiejętności. Rynek pracy SEO, już od jakiegoś czasu się rozwija nie tylko w Polsce oczywiście, ale i na całym świecie i mamy bardzo duże grono osób, które się tą tematyką zajmują. Jednak SEO jest to tematyka dość szeroka, czyli mamy copywriterów, pozyskiwaczy linków SEO, mamy osoby, które na przykład pozycjonują strony https://wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/ poprzez chociażby modyfikację kodu strony i tak naprawdę, najczęściej jest tak, że każda z tych osób zajmuje się swoim wycinkiem roboty. Najczęściej jest tak, że specjalista SEO nie zajmuje się każdą z tych dziedzin z osobna. Najczęściej musi umieć robić większość tych rzeczy, bądź najlepiej koordynować ludzi, którzy będą za niego te rzeczy robili, czyli na przykład wywnioskować z tego możemy, że jeśli ktoś jest copywriterem, to nie są to wystarczające kwalifikacje do tego, aby zostać specjalistą SEO. 

W jakim mieście zarobimy najwięcej?

Bardzo często można usłyszeć taki opinie, że jeżeli chcemy zacząć zarabiać naprawdę wysokie pieniądze, no to powinniśmy zatrudnić się w Warszawie. W przypadku branży szeroko pojętej IT jest to oczywiście prawda. Najwięcej agencji SEO https://www.podpodlogowe.pl/specjalista-seo-zarobki/ mamy zlokalizowanych w Warszawie i są one w stanie zaoferować najlepsze stawki. Jeżeli patrzymy się na tego typu podejście, to musimy zawsze mieć gdzieś z tyłu głowy, że powinniśmy patrzeć się na tak zwany zysk netto, jaki jesteśmy w stanie osiągnąć, czyli musimy na przykład od pensji jaką nam płaci pracodawca, odjąć sobie stałe koszty utrzymania w danym mieście, ponieważ może się wtedy okazać, że Warszawa wcale taka najlepsza nie jest.

Kremacja psa jak wygląda? Previous post Kremacja psa jak wygląda?
Jak łączyć wykładziny dywanowe Next post Jak łączyć wykładziny dywanowe