Jaki fotel kosmetyczny polecacie?

Jaki fotel kosmetyczny polecacie?

W pracy podologa, kosmetyczki i jeszcze kilku innych specjalizacji niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy. Wpływa to na komfort i bezpieczeństwo zarówno osoby pracującej, jak i klienta tudzież pacjenta. Niektóre czynności zajmują sporo czasu, zatem klient powinien znajdować się w komfortowej dla niego pozycji. Podobnie jak specjalista, który pracuje przez wiele godzin – prawidłowa postawa ciała jest w jego przypadku równie ważna. 

Wygoda przede wszystkim

Warto zwrócić uwagę na to, że klient, który czuł się komfortowo podczas zabiegu, chętniej wróci do takiego gabinetu, gdyż będzie mu się on dobrze kojarzył. Analogicznie, jeżeli nie poczuje się właściwie zaopiekowany, może kolejnym razem wybrać inne miejsce, szukając bardziej fachowej troski.
Niezbędne jest również przyjrzenie się, jaki charakter ma praca kosmetyczki lub podologa. Ten drugi zajmuje się wyłącznie stopami. Musi zatem mieć sprzęt przygotowany odpowiednio do charakteru pracy. Fotel kosmetyczny https://kerpro.pl/zestaw-frezow-do-manicure-kerpro.html powinien zatem mieć podnoszony podnóżek – tak, aby specjalista nie musiał zanadto pochylać się nad nim, przyjmując niewygodną pozycję. Pod niedługim czasie mogłoby to skutkować bólem kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku szyjnym. Kosmetyczna z kolei zajmuje się również dłońmi czy twarzą. Dla niej ważne jest również odpowiednie umieszczenie pacjenta w takiej pozycji, która umożliwi dostęp do newralgicznych partii ciała. 

Na forach specjalistów podologów często pada pytanie: jaki fotel kosmetyczny https://kerpro.pl/frezy.html polecacie? Niektóre cechy będą bardzo indywidualne, są jednak elementy foteli, które powinny znaleźć się w tego typu sprzęcie, przeznaczonym do profesjonalnego użytkowania. Przyjrzyjmy się zatem temu tematowi.

Fotel kosmetyczny – regulacja

Nie każdy pacjent będzie przyjmował tę samą pozycję w fotelu. Będzie to zależeć zarówno od wzrostu, jak i od wykonywanego zabiegu. Nieco inaczej układa się stopę osoby, która ma problemy z paznokciami, a inaczej kogoś, kto ma popękane pięty. Specjalista powinien mieć jak najlepszy dostęp do obszaru, którym się zajmuje. Jednocześnie pacjent może chcieć siedzieć tak, aby obserwować cały proces lub wręcz przeciwnie, odchylić się w celu zrelaksowania się i odpoczynku.
Dlatego tak ważna jest regulacja fotela oraz zakres jego możliwości. Ogólnie rzecz biorąc, fotele można podzielić na trzy rodzaje, w zależności od tego, w jaki sposób się je reguluje.

Fotel elektryczny

Jak sama nazwa wskazuje, posiada jeden lub kilka silniczków elektrycznych. To one odpowiadają za zmianę wysokości, na której znajduje się siedzisko, odchylenie oparcia, ustawienie podnóżka czy umieszczenie fotela w pozycji kołyski. Nie jest to najtańsza opcja, ze względu na zaawansowanie techniczne takiego fotela. Jednocześnie jest ona bardzo komfortowa z punktu widzenia osoby wykonującej zabiegi. Warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, który emitują silniczki. Nie powinien być zbyt duży, gdyż będzie przeszkadzał pacjentom. Nie powinien utrudniać rozmowy lub zagłuszać niezbyt głośnej muzyki.

Fotel hydrauliczny

Wysokość siedziska regulowana jest przy wykorzystaniu dźwigni. Jest to dość wygodne, choć komfort nie jest już tak wysoki jak w przypadku fotela elektrycznego. To jednak dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na duże wydatki, gdyż np. dopiero rozkręcają swoją działalność. Oprócz hydraulicznej regulacji wysokości, fotel taki będzie miał manualnie ustawianie podnóżki czy oparcie fotela. Pacjent zatem nie będzie odczuwał zbyt dużej różnicy, bardziej widoczna jest ona po stronie osoby wykonującej zabiegi.

Fotel manualny 

Opcja najbardziej budżetowa. Tego typu fotele posiadają bardzo prostą konstrukcję z ręcznie odchylanym oparciem oraz podnoszonym podnóżkiem w kilku zakresach. Nie ma co jednak liczyć na regulowaną wysokość siedziska. Choć jest to profesjonalny sprzęt, nie jest ona tak wygodny z punktu widzenia klienta jak dwa powyżej opisane. Fotel nie jest tak wygodny. Plusem tutaj jednak jest to, że taki fotel kosmetyczny https://kerpro.pl/podopharm-onygen-krem-20-ml.html można z łatwością złożyć. Pozwala to na sprawne schowanie go lub przetransportowanie. W wielu działalnościach taka opcja jest często wykorzystywana, zatem nie należy takiego modelu na wstępie skreślać. Warto również wspomnieć, że to najtańsza opcja, jeżeli chodzi o fotele kosmetyczne. Tego typu egzemplarz dostaniemy już za ok 700 zł, podczas gdy zakup fotela elektrycznego wiąże się z wydatkiem kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Dla początkujących podologów może być to cena nieosiągalna.

Fotel kosmetyczny – estetyka

Jaki fotel kosmetyczny https://kerpro.pl/prontoman-spray.html polecacie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kwestia regulacji to jedno. Kiedy już podejmie się tę decyzję, warto również zastanowić się nad wyglądem fotela. Producenci proponują różne kolory, ale też design, który często przypomina wyglądem meble standardowo wykorzystywane w domach. Pamiętajmy, że wygląd gabinetu może przyciągać klientów, ale też ich zniechęcać. Warto zatem uważnie dobierać poszczególne elementy.

Można zauważyć, że dominują fotele, które są wykonane ze skóry ekologicznej, czyli po prostu tworzywa sztucznego. Jego gładka powierzchnia może być z łatwością dezynfekowana, przy czym nie traci swoich walorów wizualnych. Najczęściej spotkamy się z kolorem białym. Kojarzy się on z czystością i sterylnością, która powinna być wyróżnikiem gabinetów podologicznych oraz kosmetycznych. Niektóre salony stawiają jednak na bardziej kameralny wystrój. Nieco bardziej przytulne wnętrze sprzyja relaksowi i odpoczynkowi, a wielu pacjentów podczas wizyty chce również po prostu odetchnąć od codzienności. 

Stąd wybór różnych kolorów. Warto jednak nie stawiać na te najjaśniejsze, gdyż może na nich nie być widać zabrudzeń, a materiał szybko straci swoje walory wizualne. Poza tym praktyczne są prześcieradła nakładane na siedzisko i oparcie fotela, które pozwalają na zachowanie maksymalnej higieny. Niestety w ich przypadku zasłania się częściowo fotel, który już nie prezentuje się wtedy tak dobrze. W przypadku wielu klientów jest to jednak pożądane rozwiązanie, gdyż czują się oni wtedy bardziej komfortowo, wiedząc, że po każdym pacjencie prześcieradło jest wymieniane. W takim przypadku trzeba również zadbać o odpowiedni proces prania i suszenia tekstyliów lub wybrać prześcieradła jednorazowe, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jaki fotel kosmetyczny polecacie? 

To pytanie często pada wśród różnego rodzaju specjalistów. Powinno jednak być zadane również pacjentom! To oni są w stanie powiedzieć, co im przeszkadza w trakcie zabiegów, co jest komfortowe, a co sprawia, że mają ochotę wstać z fotela i uciekać jak najprędzej.
Co zatem według pacjentów jest najbardziej istotne w budowie fotela i co uważają za komfortowe? Co z kolei sprawia, że czują się po prostu niewygodnie?

Zagłówek

Możliwość wygodnego oparcia głowy jest nieoceniona. Bywa, że pacjent zdrzemnie się przez chwilę, kiedy zabieg trwa dłużej. Zagłówek nie powinien być zbyt wysoki, gdyż głowa nie będzie znajdować się w naturalnej pozycji. Idealna byłaby regulacja, w końcu pacjenci bywają bardzo różnego wzrostu.

Wysokość siedziska 

Wbrew pozorom może mieć duże znaczenie. Jeżeli jest zbyt wysoko, niskie osoby mają problem z wdrapaniemsię na fotel, co wiązać się będzie z poczuciem dyskomfortu. Podobnie jest w przypadku starszych osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe, a są to często regularni pacjenci gabinetów podologicznych. Warto mieć to na względzie i jeżeli nie posiada się fotela z regulowaną wysokością siedziska, warto zainwestować w stopień, którym pacjent będzie mógł się posłużyć.

Podłokietniki

Po prostu są wygodne, choć w pracy podologa zupełnie zbędne. Wiele osób czuje się jednak bardziej komfortowo, gdy może ramiona oprzeć nieco wyżej niż pozycja tułowia.

Jak widać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jaki fotel kosmetyczny polecacie? Przede wszystkim trzeba go dobrać do charakteru swojej pracy. Poza tym zdecydować, jaką sumę możemy na niego przeznaczyć. Już samo to często determinuje wybór i zawęża dostępne opcje. Ponadto warto zwrócić uwagę na aspekt wizualny, choć nie tak istotny jak funkcjonalność.

Rodzaje i zastosowanie gładzi szpachlowych Previous post Rodzaje i zastosowanie gładzi szpachlowych
Co to są konstrukcje stalowe? Next post Co to są konstrukcje stalowe?