Jakie radio samochodowe z androidem wybrać

Jakie radio samochodowe z androidem wybrać

Najnowsze samochody w bogatych wersjach wyposażenia dysponują masą gadżetów i ułatwień, takich jak tablety multimedialne, kamery cofania, nawigacja GPS, czy w końcu radio z możliwością odtwarzania muzyki z telefonu. Nie każdy decyduje się jednak na zakup najnowszego lub najbogatszego modelu, a w dalszym ciągu chciałby korzystać z nowoczesnych udogodnień. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą radia z androidem. Dawniej, ich odpowiednikiem było sprowadzane powszechnie z Chin radio z GPS. Obecne rozwiązania są jednak znacznie bardziej zaawansowane technologicznie, a korzystanie z nich to czysta przyjemność.

 

Jakie radio samochodowe z androidem wybraćRadia samochodowe – modele dedykowane a rozwiązania alternatywne

Dużo osób zastanawiających się nad zakupem tego elementu wyposażenia samochodu poszukuje wszelkiego rodzaju rankingów, w których wyłonione miałyby zostać najlepsze radia do samochodu. Czy jest to możliwe? W naszej opinii – nie! Ilu kierowców, tyle osobistych preferencji, a w tym momencie radio oferuje tyle różnych możliwości, że nie istnieje uniwersalny zwycięzca tego typu zestawień. Standardowo, producent wyposaża nowe modele samochodów w proste radia dedykowane. Zazwyczaj w najuboższym wariancie oferują one odbiór radia, możliwość połączenia telefonu i odtwarzania płyt CD. Na drugim biegunie stoją natomiast radia możliwe do zakupu w specjalistycznych sklepach. Oferują one znacznie szersze spektrum możliwości i dają możliwość rozbudowy o kolejne funkcje, co rozwiniemy w dalszej części. W naszej skromnej opinii, radia opierające swoje działanie na systemie android deklasują te dedykowane i dołączane do pojazdów.

 

Co potrafią radia z androidem?

Możliwości jakie oferuje radio samochodowe z androidem możemy podzielić na dwie grupy: związane z samym urządzeniem oraz wymagające dodatkowych elementów. Rozważając, jaki sprzęt zainstalować w swoim samochodzie, zastanów się, z których będziesz korzystać na co dzień, a które będą tylko zbędnymi gadżetami.

Do standardowo występujących funkcji z całą pewnością należy odtwarzanie radia (w tym tego internetowego), zawsze aktualna nawigacja GPS z możliwością synchronizacji z komputerem, czy możliwość połączenia z telefonem. Są to jednocześnie możliwości, których możesz się spodziewać po komputerach pokładowych zainstalowanych domyślnie w nowych pojazdach.

Radio samochodowe z bluetooth, oparte o system android oferuje, jak już wspomnieliśmy, szeroką możliwość personalizacji. Dzięki dołączonym lub dokupionym urządzeniom dodatkowym, możesz dołączyć i korzystać z jego pomocą z kamery cofania, nagrywać sytuację dookoła samochodu lub otrzymywać powiadomienia o samochodach w martwej strefie podczas zmiany pasa.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu radia z androidem?

Jeśli jesteś już przekonany, że to właśnie takie urządzenie będzie najlepsze, to koniecznie przeczytaj tekst do końca! Unikniesz nietrafionych zakupów, a także dopasujesz do swoich wymagań. Zacznijmy od najważniejszego parametru – wielkości urządzenia. Ten aspekt generuje największe problemy, jako że nie dotyczy samej wielkości ekranu, ale także montażu w samochodzie. Wyróżniamy dwa rozmiary: 1din i 2din. O ile adaptery umożliwiające podpięcie do innego rozmiaru są powszechnie dostępne, o tyle i tak warto wcześniej przyjrzeć się, który jest dedykowany do twojego samochodu, aby instalacja była jeszcze prostsza. Wymiary ekranu to kwestia czysto preferencyjna – jeśli wygodnie korzysta ci się z dużych tabletów, wybierz duże radio samochodowe, a jeśli nie, to skorzystaj z siedmiocalowego. Weź pod uwagę czy większy nie będzie przeszkadzał w prowadzeniu pojazdu, na przykład hacząc podczas manewrowania i kręcenia kierownicą.

Kolejnym parametrem, na który musisz zwrócić uwagę jest ilość dołączonych elementów współpracujących z komputerem-matką. Jest to najistotniejszy parametr jeśli chodzi o cenę, więc przemyśl i upewnij się, które będą ci rzeczywiście potrzebne. Doskonałym przykładem mało używanego dodatku jest na przykład czujnik martwej strefy, do którego przyzwyczajenie zajmuje nieco czasu, ale z którym jeśli miałeś już do czynienia, pewnie zdecydujesz się na jego montaż.

Zastanawiając się nad konkretnym modelem, weź pod uwagę także łatwość montażu i wygląd pozostałych elementów dołączonych do radia, moc wyjściową, a także systemy komunikacji urządzenia. W dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, gdy dotykowe radio samochodowe, posiadające duży i czytelny ekran, idealny do nawigacji nie posiada modułu GPS, albo wręcz nie dysponuje nawet łącznością bluetooth, co stawia je niemal na równi z prostymi, dedykowanymi przez producentów modelami radia.

 

Zobacz również:

 

Co wybrać?

W tym tekście staraliśmy się pokazać, że cyfrowe radia samochodowe z androidem mogą skutecznie konkurować, a nawet zwyciężać z analogowymi modelami. Liczne możliwości rozbudowywania systemu wsparcia jazdy, intuicyjna obsługa typowa dla tego systemu, płynne funkcjonowanie – to tylko niektóre z zalet takiego rozwiązania. Spróbuj, a prawdopodobnie już nigdy nie będziesz chciał korzystać z urządzeń pozbawionych tych funkcji. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do klasycznie zbudowanego radia, to początkowo potraktuj je w roli samego odbiornika i stopniowo spróbuj skorzystać z kolejnych możliwości smart. Cena nie różni się znacząco a kto wie, może w końcu przekonasz się do pozostałych rozwiązań?

Fotowoltaika - co warto wiedzieć? Previous post Fotowoltaika – co warto wiedzieć?
Alternatywne podejścia do zakupu sukni ślubnej Next post Alternatywne podejścia do zakupu sukni ślubnej