Tatuaże – ile trzeba mieć lat?

Tatuaże – ile trzeba mieć lat?

Tatuaże – ile trzeba mieć lat? Tatuaże znane są ludziom od setek lat. W dawnych czasach tatuaże były ściśle związane z kulturą i rytualistyką konkretnych plemion. Z późniejszym czasie tatuaże zostały w pewien sposób kulturowo przejęte przez przedstawicieli subkultur o kryminalnym statusie. W związku tym wiele osób, zwłaszcza tych starszej daty, w dalszym ciągu ma nieco pejoratywne skojarzenia związane z tatuowaniem ciała. Na szczęście obecne pokolenia traktują tatuaże w zupełnie inny sposób. Tatuaże są w dzisiejszych czasach traktowane jak sztuka, a najlepsi tatuażyści uznawani są za wyjątkowych artystów. Wiele osób marzy o posiadaniu tatuażu, ale czy każdy może go mieć? 

Tatuaże – dla kogo?

Choć w obecnych czasach tatuaże https://www.14konferencja.edu.pl/tatuaze-napisy-ile-kosztuje/ są powszechnie akceptowane w miejscach pracy i na uczelniach, w dalszym ciągu w świadomości ludzi istnieją pewne profesje, których przedstawiciele tatuaży mieć nie powinni. Choć niektórzy celebryci i influencerzy coraz częściej propagują ideę nie oceniania innych po wyglądzie, w dalszym ciągu istnieją pewne środowiska, w których trudno znaleźć miejsce wyróżniając się z tłumu.

Tatuaże z roku na rok stają się coraz bardziej popularną formą wyrażenia siebie. Niektórzy robią sobie tatuaż dla upamiętnienia pewnych ważnych wydarzeń w swoim życiu. Inni kierują się wyłącznie walorami estetycznymi i wykonują tatuaż wyłącznie dlatego, że im się tak podoba. Każdy ma prawo wyglądać tak jak chce i nikt nie powinien być dyskryminowany przez swój wygląd. Choć jest to bardzo wzniosła i szlachetna idea, warto pamiętać, że realia życia są zawsze nieco bardziej brutalne. Każda osoba, której marzy się kariera w wojsku, przedszkolu, zawodach medycznych czy prawniczych, powinna poważnie wziąć pod uwagę fakt, że tatuaże mogą przeszkodzić jej w realizacji zawodowych marzeń.

Czy osoba nieletnie może wykonać tatuaż?

Tatuaże z studio Lucky Seven cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Wielu z nich decyduje się na zrobienie tatuażu na długo przed wybraniem ścieżki zawodowej. Czy jest to dobra decyzja? Obiektywnie patrząc – niekoniecznie. Nawet jeśli sami mocno wierzymy w to, że aparycja nie świadczy o charakterze i kompetencjach człowieka, musimy pamiętać o tym, że inne osoby, na przykład nasi potencjalni zwierzchnicy, mogą mieć zupełnie inne zdanie. A zatem osobom, które nie mają jeszcze ustabilizowanej pozycji zawodowej zaleca się odłożenie decyzji o tatuażu na późniejszy czas.

Tatuaże są niesamowicie pociągające, zwłaszcza dla osób nieletnich. Wielu z nich zadaje pytanie na forach internetowych lub bezpośrednio w studio tatuażu czy możliwe jest wykonanie tatuażu bez zgody rodziców. Otóż, żadne dobre studio tatuażu nie świadczy usług wobec osób nieletnich, którzy nie mają zgody rodziców na zrobienie tatuażu. Należy omijać szerokim łukiem wszystkich tatuażystów, którzy decydują się na zrobienie tatuażu osobie nieletniej bez zgody rodziców. Świadczy to o ich braku profesjonalizmu i odpowiedzialności.

Co jednak zrobić jeśli nastolatek jest zdecydowany na tatuaż, a rodzic nie ma nic przeciwko temu? W takiej sytuacji należy udać się do studia tatuażu wraz z nieletnim i osobiście poinformować tatuażystę, że rodzic wyraża swoją zgodę. Konieczne będzie oczywiście okazanie dowodu tożsamości, zarówno swojego, jak i dziecka. Choć w teorii zrobienie tatuażu poniżej 18 roku życia jest możliwe za zgodą rodziców, warto proponować nieletnim odłożenie tej decyzji w czasie lub wykonanie tatuażu w miejscu niewidocznym publicznie. Może się okazać, że po kilku latach osoba nieletnie będzie żałowała swojej decyzji, a usuwanie tatuażu jest dużo bardziej skomplikowanym i bolesnym procesem.

Czym kierować się przy wyborze tatuażu?

Tatuaże powinny być odzwierciedleniem naszych gustów i zainteresowań. Przy wyborze tatuażu, jedynym kryterium, którym powinniśmy się kierować, są indywidualne preferencje. Posiadaczy tatuaży można podzielić na dwa obozy. W pierwszym z nich znajdują się zwolennicy tatuaży symbolicznych, które mają znaczenie i które są wykonywane na przykład dla upamiętnienia ważnego wydarzenia w życiu. Drugą grupą są po prostu entuzjaści tatuaży, którzy traktują je jak formę sztuki i dla których ważne są walory estetyczne rysunku.

Tatuaże – ile trzeba mieć lat?
Tatuaże – ile trzeba mieć lat?

Biorąc pod uwagę różne sposoby rozumienia istoty tatuaży, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czym kierować się przy wyborze rysunku dla siebie. Warto jednak pamiętać, że tatuaż jest czymś, co zostaje z nami na całe życie. Taka decyzja więc musi być głęboko przemyślana. Tak naprawdę dużo łatwiej jest odpowiedzieć na pytanie czym NIE kierować się wybierając wzór dla siebie. Odpowiedź jest prosta – modą. Wiele osób, zwłaszcza bardzo młodych, jest niesamowicie podatnych na wpływy otoczenia. W przypadku osób nieletnich, częstym argumentem przy wyborze tatuażu jest to, że osoba X też taki ma. Takie podejście jest jawnym dowodem na brak dojrzałości, a więc rodzic powinien zrobić wszystko co w jego mocy, aby przekonać swoją pociechę do głębszej analizy. Moda, która jak powszechnie wiadomo, jest tymczasowa i ulotna, jest najgorszym doradcą, jeśli chodzi o wybór wzoru tatuażu dla siebie.

Jak wykonać wiązary dachowe? Previous post Jak wykonać wiązary dachowe?
Gdzie najlepiej rezerwować noclegi? Next post Gdzie najlepiej rezerwować noclegi?