Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii – osoby poszukujące wakacji w malowniczym miejscu powinny rozważyć wyjazd na Sardynię. Jest to jedna z największych wysp na Morzu Śródziemnym i co roku przyciąga wielu turystów. Słynie z pięknych plaż, skromnych zabytków i innych atrakcji. Podczas gdy sezon na wyspie trwa od czerwca do sierpnia, Sardynię warto odwiedzić również w innych miesiącach.

Północ, południe lub centrum wyspy

Ze względu na duże rozmiary wyspy trudno jest ją w pełni zwiedzić podczas jednej wycieczki. Dlatego warto przed wyjazdem zdecydować, który region Sardynii wybrać. Północ oferuje odwiedzającym piaszczyste plaże i strome klify. Najsłynniejsza plaża to Costa Smeralda. Kto powinien wybrać się w tę część wyspy? Po pierwsze, osoby, którym bardziej zależy na wypoczynku niż na zwiedzaniu. Dostępność dzikich plaż daje szansę na ucieczkę od tłumów turystów.

Planując wakacje na Sardynii można wybrać się również na południe. W okolicy znajduje się wiele muzeów i zabytków, które warto zobaczyć. Największym miastem w tej części wyspy jest Cagliari. Goście mogą umilić sobie godziny w barach i restauracjach serwujących wiele smacznych dań regionalnych. Na południu Sardynii znajdują się również malownicze plaże, na których można się opalać.

Turyści częściej wybierają regiony północne i południowe niż centralne regiony górskie. Dla kogo więc jest ta część wyspy? Przede wszystkim dla osób lubiących wędrować po górach. Ponieważ nie ma tutaj dużych ośrodków turystycznych, można tu spędzić wakacje w spokoju i prywatności.

Jak dostać się na Sardynię?

Ze względu na swoje położenie geograficzne na Sardynię można dotrzeć drogą morską lub powietrzną. Osoby planujące podróż objazdową po najważniejszych regionach Włoch mają możliwość skorzystania z promu. Podróż promem, choć stosunkowo czasochłonna, daje możliwość objechania wyspy własnym samochodem. Dlatego nie musisz korzystać z usług wynajmu.

Podróż samolotem wydaje się być lepszą opcją. Tania linia lotnicza oferuje swoim klientom wiele połączeń z różnych miast w Polsce. Goście wyjeżdżający z Warszawy, Krakowa, Gdańska lub Poznania mogą wysiąść w Alghero na północy wyspy lub w Cagliari na południu. Bezpośredni lot z Polski trwa około 2,5 godziny, a bilety lotnicze nie nadwyrężą domowego budżetu.

Ci, którzy chcą spędzić wakacje na Sardynii, mogą również skorzystać z gotowych ofert Biura Turystycznego. Biura te oferują odwiedzającym możliwość spędzenia czasu w ekskluzywnych hotelach zlokalizowanych w atrakcyjnych lokalizacjach. Uczestnicy tego typu wycieczek mają do wyboru różnorodne wycieczki fakultatywne, podczas których można zobaczyć najważniejsze miejsca na Sardynii.

Najważniejsze atrakcje turystyczne Sardynii

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Co zatem można zobaczyć na wyspie? Ci, którzy mieszkają w Cagliari, powinni przespacerować się uliczkami starego miasta i odwiedzić obiekty sakralne, takie jak zabytkowe kościoły San Saturnino i Santa Maria di Bonaria. Uwagę turystów przyciągają również pozostałości dawnych fortyfikacji. W Cagliari znajduje się również kamienna budowla Nuraga, datowana na XV wiek pne.

Na drugim końcu wyspy Alghero to miasto znane jako „Mała Barcelona”. Na szczególną uwagę zasługuje urokliwa starówka oraz malownicza promenada biegnąca wzdłuż wybrzeża. W pobliżu miasta znajdują się klify Capo Caccia i słynna Jaskinia Neptuna. Inne małe miasteczka, które warto odwiedzić to Bosa, Orgosoro i Castelsardo. Te urocze włoskie miasteczka słyną z kolorowej i charakterystycznej architektury.

Sardynia słynie nie tylko z wyjątkowych zabytków, ale także ze wspaniałych krajobrazów. Jedną z największych atrakcji wyspy jest archipelag La Maddalena. Składa się z około 60 wysp. Najlepszym sposobem na zwiedzanie archipelagu jest rejs statkiem. Najbardziej znane plaże to Costa Rei i Copo Carbonara. Warto jednak odwiedzić również niewielką plażę Cala Goloritze w zatoce Orosei, która zachwyca turkusową i wyjątkowo czystą wodą. To nie przypadek, że miejsce to nazywane jest przez turystów rajem na ziemi.

Co jeszcze powinni zobaczyć ludzie na wakacjach na Sardynii?

Uważany za jeden z najgłębszych kanionów w Europie, warto odwiedzić wąwóz Su Gorroppu. Dla zwiedzających dostępna jest trasa o długości 1,5 km, obowiązują kaski. Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić Park Narodowy Gennargentu, gdzie oprócz bujnej roślinności zobaczyć można także wodospady i meandrujące rzeki. Jedną z atrakcji półwyspu Sinist są flamingi. Ptaki te przyciągają wzrok swoim oryginalnym różowym upierzeniem.

Mnogość atrakcji turystycznych sprawia, że ​​Sardynia jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży, który warto wziąć pod uwagę planując wakacje. Przyjemna pogoda, malownicza przyroda i nieskazitelne zabytki sprawiają, że miejsce to jest godne polecenia wszystkim szukającym relaksu i wypoczynku z dala od zatłoczonych rodaków.

Jak dobrać słowa kluczowe pod pozycjonowanie? Previous post Jak dobrać słowa kluczowe pod pozycjonowanie?
Zakup trampoliny Next post Zakup trampoliny